Nowości

Ekskluzywna linia zegarków Locman-Ducati już teraz dostępna jest w polskich salonach Ducati

2022-11-29


Efektem współpracy dwóch firm symbolizujących włoską doskonałość, Ducati i Locman, jest linia zegarków zaprojektowanych przez Centro Stile Ducati, które charakteryzują się dopracowanym designem i wysokiej jakości materiałami. Kolekcja zegarków, w tym model Automatic Chronograph z limitowanej i numerowanej serii 100 sztuk, dostępna jest w oficjalnej sieci dealerskiej Ducati w Polsce.

Historia firmy Locman jest ściśle związana z historią jej założyciela, Marco Mantovaniego, który urodził się w Marina di Campo na wyspie Elba w 1961 roku. Wraz z Fulvio Locci założył w 1986 roku firmę Locman, która zaczynała jako studio projektowe dla szwajcarskich zegarmistrzów. Pod koniec lat 80-tych Locman zaczął projektować i produkować pod własną marką. Pierwszy zegarek Locman został w całości wykonany ręcznie, z elementami wykonanymi ze złota i korzenia wrzośca, szlachetnego drewna typowego śródziemnomorskiej roślinności.

Technologia, innowacyjność, włoski design i pasja to wartości, na których opiera się tożsamość Locman. Zegarki powstają na wyspie Elba, zaledwie kilka metrów od morza, z którego czerpią inspirację i energię. Skierowane są do wymagającej Klienteli poszukującej wyjątkowości i wyrafinowania. W 100% włoska marka wyróżnia się na międzynarodowej scenie zdominowanej przez duże szwajcarskie koncerny zegarmistrzowskie.

Partnerstwo włoskich firm Ducati i Locman narodziło się już w 2017 roku. Nowa linia zegarków poprzez innowacyjne wzornictwo i rozwiązania techniczne podkreśla wyjątkowość marki Ducati.Czwarta generacja zegarków Locman-Ducati składa się z trzech nowych modeli: automatycznego Time Only, Quartz Chronograph i Automatic Chronograph. Kolekcja, zaprojektowana przez Centro Stile Ducati i opracowana przez Locmana, charakteryzuje się sportowym i wyrafinowanym designem, podobnie jak każdy motocykl Ducati. Koncepcję kreatywną dopełniają wysokiej jakości materiały o różnych fakturach i wyrafinowane wykończenia w kontrastujących kolorach.

W przypadku nowej kolekcji stworzonej z Locman projektanci Ducati stworzyli produkt najwyższej jakości, zgodny z koncepcjami stylistycznymi stosowanymi w motocyklach. Czwarta generacja zegarków Locman-Ducati zacieśnia partnerstwo między dwiema włoskimi firmami, które są liderami w swoich sektorach oraz reprezentują wspólne wartości – powiedział Andrea Ferraresi, dyrektor Centro Stile Ducati.

Współpraca z Ducati rozpoczęła się w 2017 roku i opiera się na połączeniu włoskiego stylu i wydajności. Współpraca z profesjonalistami, takimi jak Andrea Ferraresi, który kieruje zespołem projektowym, jest bardzo stymulującym doświadczeniem. Ducati jest również mistrzem w zakresie umiejętności łączenia piękna i wydajności, zgodnie z najlepszą tradycją Made in Italy. Projektanci Ducati stworzyli tę nową kolekcję, a my byliśmy w stanie ją wyprodukować. Jesteśmy dumni z efektu – oznajmił Marco Mantovani, prezes Locmana.

Modele z kolekcji Locman-Ducati różnią się między sobą mechaniką, kształtami i rozmiarami kopert, kolorystyką i teksturami, a także grafikami na tarczach. Zegarki wykonane są z najlepszych materiałów, takich jak włókno węglowe, tytan i stal szlachetna. Każdy model wyróżnia się unikalnym połączeniem włoskiej tradycji zegarmistrzowskiej, nowoczesnych technologii i wyjątkowego designu.

Automatic Chronograph to najbardziej ekskluzywny model najnowszej linii, stworzony w limitowanej serii 100 numerowanych egzemplarzy. Zegarek jest wodoodporny do 100 metrów i wyróżnia się eleganckim i wyrazistym designem na grafice tarczy, która zawiera trzy subtarcze i okienko daty.

Automatyczne modele Time Only i Quartz Chronograph charakteryzują tytanową kopertą z otwartym spodem, który umożliwia obserwowanie działania prestiżowego, szwajcarskiego mechanizmu Sellita SW500.

Z pełną ofertą dostępnych modeli można zapoznać się pobierając katalog Locman-Ducati 2023:


ZOBACZ KATALOGZegarki Locman-Ducati dostępne są w stacjach dealerskich Ducati w całej Polsce. 


#Ducati #Locman #MadeInItaly